Ekonomi

Fed yetkilisinden dijital para mesajı

ABD Federal Rezervi(Fed) Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı michael barrFed, kendi dijital para birimini başlatma yönündeki rastgele bir karardan “çok uzakta” ve ABD Kongresi’Onay verilmesi halinde devam edeceklerini söyledi.

Barr, Philadelphia Fed’in Yedinci Yıllık Fintech Konferansı’nda yaptığı konuşmada, yeni nesil ödeme teknolojisini ve bunun güvenli ve verimli bir ödeme sistemini desteklemek için nasıl kullanılabileceğini anlamak için çalıştıklarını belirtti.

Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC)Ödeme sisteminin “omurgasını” veya mevcut ödeme sistemindeki diğer hedefleri destekleyebilecek yeni teknolojiler için geniş bir paydaş yelpazesiyle buluşmaya ve temel araştırmalar yürütmeye devam ettiklerini belirten Barr, şu anda Fed’in CBDC araştırma programına odaklanıldığını kaydetti. sistem mimarisi hakkında.

Bar, ” İnceleme ve araştırma, ödeme sistemi geliştirme açısından sonraki adımlara karar vermekten çok farklı ve biz bundan çok uzağız. Fed, CBDC çıkarmaya ilişkin herhangi bir karar vermedi ve yalnızca yürütme organının açık desteği ve Kongre’nin izniyle ilerleyecek.“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu